MoonLightCoffee - opinie

Uprawa kawy wymaga odpowiednich warunków klimatycznych. Optymalny klimat do uprawy kawy zależy od gatunku jaki jest uprawiany. Arabikę uprawia się w klimacie subtropikalnym, gdzie panują wysokie temperatury. Wysokości na jakich kultywuje się arabikę mieszczą się w przedziale 1800–3600 stóp n.p.m. Warunki występujące w klimacie subregionalnym powodują, że kawa w jednym sezonie rośnie, a w drugim dojrzewa. Drugim klimatem sprzyjającym uprawie arabiki jest klimat równikowy, który cechują częste opady deszczu powodujące nieprzerwane owocowanie kawowca. W przypadku tego klimatu arabika wymaga wysokości od 3600 do 6300 stóp n.p.m. W klimacie równikowym zbiór kawy odbywa się 2 razy w ciągu roku: pierwszy w okresie największych opadów, drugi w okresie opadów najmniejszych.http://pl.wikipedia.org/wiki/Kawa
 Co jakiś czas lubię napić się dobrej kawy, dobrze parzonej i przyrządzonej. W ramach akcji testowania w serwisie  Uroda i Zdrowie oraz sklepowi MoonLightCoffee miałam możliwość wypróbowania kawy z kilku kontynentów. 


 Kawa Kenia AA Top Quality - Idealna do śniadania francuskiego. Mocna, pobudzająca, pozostawiająca nutkę aksamitnej goryczy. Kawa w zależności od preferencji do picia z lub bez mleka.  
cena: 15,00 zł za 100 g
Kawa Columbia Supremo - już po pierwszym łyku czuć delikatny kremowo-mleczny smak z nutką orzecha (moim zdaniem włoskiego). Do tego przyprawa kardamonu, mająca intensywny smak korzenny, wzmacnia ją. Mnie osobiście mieszają się dwa smaki delikatny i lekko-gorzki, a zarazem mocny. I to sprawia, że kawa jest niezwykła. Można ją pić równie dobrze rano na śniadanie jak również porą popołudniową. Proporcjonalnie zaparzona nie wpływa nadpobudliwie. 
cena: 15,00 zł za 100 g

Kawa Ethiopia Yirgacheffe - delikatna, słodka, lekko kwaskowa, idealna o każdej porze dnia
cena: 15,00 zł za 100 g
Kawa Brazil Yellow Bourbon - zapach przyjemny, aromatyczny, delikatna, nie jest kwaśna, raczej słodka, można pić ją bez mleka
cena: 15,00 zł za 100 g


Kawa India Plantation AA - Niewątpliwie jest to produkt dla osób ceniących mocny i aromatyczny charakter jako element porannego (śniadaniowego) zestawu albo dla osób spędzających sporo czasu w środkach transportu kołowego. Pozytywnych wrażeń doda nutka pikantności, która pozostawia, w dłuższej perspektywie czasowej, na kubkach smakowych walor ekscentryczności dopiero co wypitej kawy. Co ciekawe nie można określić jej charakteru – czy pochodną pieprzu, czy papryki jest. Dla mnie osobiście ta kawa to swoistego rodzaju odkryciem. Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności zetknąć się z takim rodzajem kawy. Na pewno znajdzie się na półce w mojej szafce.
cena: 20,00 zł za 100 g 
Jestem bardzo zadowolona z otrzymanych produktów i z pewnością skorzystam z ofert sklepu, tym bardziej, że odkryłam ciekawe smaki, a także dobrze palone ziarna kawy, które sprawiają iż kawę można pić bez zabielania. 

Kawy do kupienia w sklepie: http://moonlightcoffee.pl/go.live.php

Zapraszam również do serwisu nie tylko dla kobiet: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tu zaglądasz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Voyagedegustacje , Blogger