Herbatkowo.com.pl

To, że czerwona herbata ma wiele pozytywnych właściwości każdy wie, kto ją pije. Ja o tym przekonuje się od jakiegoś czasu. Zawsze moja przyjaciółka piła czerwoną herbatę i próbowała  mnie do niej przekonać. Jej ziemisty smak nie pasował moim kubkom smakowym. To się zmieniło. Teraz nie zaczynam dnia jeśli na stole nie będzie kubka z czerwoną herbatą. Ona rzeczywiście pobudza organizm i także pomaga nawet zwalczać redukcję tkanki tłuszczowej. 
Tuż przed samymi świętami Wielkanocnymi otrzymałam paczkę z herbatami Pu-Erh  ze sklepu Herbatkowo  dzięki współpracy z portalem Uroda i Zdrowie . Bardzo starannie zapakowane herbaty do dziś utrzymują swój niebiański aromat. 
Wiadomo, że czerwona herbata ma ziemisty posmak, ale jeśli posiada dodatki różnych owoców i kwiatów można nią się smakować. I ja tak robię do dziś. Ucieszyłam się, że otrzymałam aż 4 opakowania do degustacji bym mogła mieć porównanie. Przede wszystkim cieszę się, iż na opakowaniu mam pełny opis a także sposób parzenia, który jest bardzo istotny. 
Jako pierwszą spróbowaliśmy wraz z mężem Pu-Erh Wiśnie w Rumie. Mąż jest miłośnikiem wiśni.
Już jak się otwiera opakowanie czuć słodki zapach połączony z aromatem alkoholu.Także jest dodatek Yerba Mate, która:
ma działanie obniżające poziom cholesterolu, ochronne wobec komórek wątroby, stymulujące ośrodkowy układ nerwowy, moczopędne i korzystne wobec układu sercowo-naczyniowego. Stosowanie yerba mate sugeruje się w leczeniu otyłości. Yerba mate chroni DNA przed oksydacją i wywołaną in vitro lipoperoksydacją cząsteczek LDL oraz ma silne zdolności antyoksydacyjne.
Po zaparzeniu wydobywa się aromat cytryny, może to przez wiśnie lub dziką różę smak jest lekko kwaśny, ale zarazem słodki smak, który nadaje dodatek jabłka. 
cena opakowania od 9,39 do 41 zł w zależności od gramatury.  

Herbata Pu-Erh Fitness
Już jak otworzy się opakowanie wyczuwalny jest zapach cytryny bardzo intensywny zresztą, ale przyjemna woń także pobudza zmysły czymś słodkim. A jest to dodatek jabłka. Jak sama nazwa wskazuje dla zachowania szczupłej sylwetki. 
cena waha się od 9,59 do 39,90 zł

Herbata Pu -Erh Guarana
w życiu nie czułam tak ładnego słodkiego i przyjemnego zapachu, że gdybym mogła zjadłabym tę herbatę.  
Guarana to roślina, którą możemy spotkać w Brazylii. Jest to pnąca roślina, której właściwości pobudzają i orzeźwiają nasz organizm. Zaletą guarany jest jest wpływ na poprawę samopoczucia, poprawę kondycji, a także na odchudzanie. Kolejną zaletą tej herbaty jest Miłorząb dwuklapowy czyli (Gingko Biloba):
Miłorząb jest używany jako środek opóźniający starzenie, szczególnie w układzie krwionośnym i nerwowym. Ma on wzmacniać naczynia krwionośne, dlatego jest często zalecany w profilaktyce choroby wieńcowej serca, udaru mózgu oraz osobom starszym z objawami demencji takimi jak: dezorientacja, utrata pamięci, bóle głowy, depresja, zawroty głowy, szum w uszach oraz skarżącym się na skurcze nóg spowodowane upośledzonym przepływem tętniczym, nie spowalnia tempa spadku sprawności umysłowej oraz nie wpływa na pamięć, język, uwagę, ani inne funkcje mózgowe. 
Prócz tych wspaniałych właściwości można naleźć w herbacie porzeczkę, malinę, kwiatki piwonii a także bławatka. 
cena od 11,30 do 49 zł.
 I na sam koniec zostawiłam herbatę Pu-Erh bez dodatków. I muszę przyznać iż nie czułam tak ziemistego smaku. 
Wiem jedno, że wszystkie te herbaty można parzyć aż 3 razy. Trzecie zaparzenie ma już słabszą barwę ale w smaku pozostaje taka sama. I właśnie o to chodzi, jest to gwarancja, że herbata jest z wysokiej półki. 
Wszelkie informacje można znaleźć na stronie sklepu Herbatkowo.com.pl
Dziękuję także portalowi 
 

3 komentarze:

  1. Super przygoda z pysznymi herbatami:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak to prawda, przygoda niesamowita :)Polecam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. super yerby mają też na rajskaherbata.pl

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądasz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Voyagedegustacje , Blogger