Pisane męską ręką. Wino południowoafrykańskie

Często zdarza się, że o zakupie danego wina decyduje przypadek lub jego cena:) W przypadku opisywanego poniżej wina ten ostatni czynnik okazał się ważny, ale nie najważniejszy.
Założyłem się z żoną o wino co do lokalizacji miejsca naszego pobytu w stolicy i zakład przegrałem. Najbliżej pod ręką był sklep sieci ODIDO. Musieliśmy coś kupić do jedzenia. Przyglądając się półce z winami, szukałem takiego które miało odkręcaną zakrętkę, bo przecież korkociągu nie miałem pod ręką. Moją uwagę zwróciła butelka wina z Republiki Południowej Afryki.
Nazwa: Green Cape

Sieć: ODIDO

Kraj: Republika Południowej Afryki

Rodzaj: białe wytrawne

Cena: 22 zł

Odczucia:
Wino stołowe o orzeźwiającym i typowo winogronowym smaku. Jakoś nie wyczułem nuty innych owoców, co nie zmienia dobrego wrażenia. Niewątpliwie służyć będzie podczas upalnej pogody, lekko schłodzone. Podawać można do sałatek, drobiu, serów i ryb. Niby wytrawne, ale dla mnie bardzie przypominało półwytrawne - niezbyt kwaskowe, po prostu smaczne.

Ogólnie muszę stwierdzić, że wina z Nowego Świata i RPA przyciągają moją uwagę nie tylko ceną, ale smakiem. Dla początkujących degustatorów - w sam raz.

3 komentarze:

 1. piłam je jakiś czas temu, ale opinię miałam podobną;) nic szczególnego;)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo wartościowa opinia.

  OdpowiedzUsuń
 3. These Timex private heart fee monitors lets you boost the rewards of very a
  lot any exercising regime and they are made available at many charges.


  Here is my website adjustable dumbbell set

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądasz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Voyagedegustacje , Blogger