Błonnik Witalny

Błonnik Witalny co to jest? 
Błonnik zawiera nieprzetworzone łuski babki płesznik oraz nasiona babki jajowatej. Oba te składniki korzystnie wpływają na pracę przewodu pokarmowego , pobudzają pracę jelit i likwidują zaparcia oczyszczając organizm z toksyn. W żołądku pęcznieją wywołując uczucie sytości. Frakcja rozpuszczalna w wodzie pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu, co ma korzystne działanie na układ krwionośny.
Jak stosować błonnik?
Otóż wg zaleceń stosuje się go 2 razy dziennie. W opakowaniu znajduje się miarka, którą odmierza się 11 ml proszku błonnika. Zalewa się błonnik letnią wodą i wypija w ciągu 5 min od przygotowania .Pić przed posiłkiem. 
Preparat ten po zalaniu wodą gęstnieje. Robi się tzw. galareta/żel.
Tę galaretkę tworzą śluzy zawarte w nasionach i łupinach.
Jakie są moje spostrzeżenia?:
Po miesiącu stosowania nie miałam wielkich oczekiwań by schudnąć, jednak wiadomym faktem jest, że jeśli regularnie oczyszcza się organizm z zaległych toksyn, nasze ciało powoli staje się lżejsze. Przy miesięcznej kuracji zauważyłam też, że poprawiła mi się cera. Rzeczywiście preparat najlepiej skutkuje rano, przed śniadaniem, powodując jednocześnie sytość w żołądku. Natomiast nie jestem w stanie stwierdzić poziomu cholesterolu, gdyż nie wykonałam badań przed i po. Wiem jednak, że jest to świetny naturalny preparat na oczyszczanie jelit. I przy tym jeszcze oczyszcza się cera, czego nie spodziewałam się!
Jak dowiedziałam się o preparacie?:
W ramach współpracy z portalem
otrzymałam opakowanie Błonnika Witalnego do testowania.  Natomiast jeśli macie ochotę szerzej poczytać nt. tego preparatu odsyłam Was na stronę MapaZdrowia.
Słyszeliście już o tym preparacie? Jeśli tak, to jakie są Wasze spostrzeżenia?

5 komentarzy:

 1. Niestety na mnie nie działa. Zresztą żaden błonnik. Ale wiem, ze są osoby, które czują się świetnie po nim.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skuteczny, ale zbyt drogi. Na szczęście dla mądrych i oszczędnych jest alternatywa - opisane tutaj: http://raz23.pl/blonnik-witalny-alternatywa/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli ktoś pisze, że błonnik na niego "nie działa", to najprawdopodobniej źle z niego korzysta- np. zbyt duża podaż błonnika może powodować: zaparcia, wzdęcia, dyskomfort.
  Co do ceny, to są bardzo różne. Tutaj:
  http://basketo.pl/product-pol-9682-Blonnik-witalny-Babka-Plesznik-Luska-Babki-Jajowatej-1000g-.html?gclid=Cj0KEQjwsJyfBRC729Oy5Pf26ekBEiQAYtd9Qb0YQ6WrSG-6mG3sEGr-G3mFKcN21WUuR9FANooMrQIaAs0-8P8HAQ
  znalazłam kilogramowe opakowanie. To jest bardzo dobra cena!
  Polecam to co zdrowe!

  OdpowiedzUsuń
 4. Również zapraszam tutaj do poczytania na temat błonnika witalnego: http://www.jestemfit.pl/artykuly/dieta/b%C5%82onnik-witalny-wsparcie-nie-tylko-dla-walcz%C4%85cych-z-nadwag%C4%85 . Zaznaczam, że jeśli mamy dietę bogatą w błonnik - nie jest konieczne sięgać po ten suplement, ale w przypadku wielu otyłych ludzi dobrze właśnie w ten sposób uzupełnić niedobór błonnika plus stopniowo zacząć zmianę nawyków żywieniowych.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądasz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Voyagedegustacje , Blogger