Loading...

O NAS
Ania 

 

 

Podczas naszej wyprawy do Brukseli, zrodziła się w mojej głowie myśl, by założyć bloga. Nie miałam żadnego pojęcia „co z czym się je”, natomiast wiedziałam, że chcę spisywać swoje wspomnienia. Początkowo zakładałam, że będą to tylko informacje o podróżach, z którymi wiąże się wiele elementów a jednym z tych nieodłącznych jest kuchnia. 

Bruksela była pierwszym frankofońskim miastem, które zwiedziłam w 2011. Od zawsze marzyłam o Francji, jednak była ona tak odległa jak ocean. Z biegiem czasu wiem, że marzenia spełniają się i w końcu odwiedziłam Francję. Uchwycić wspomnienia poprzez fotografie i zapisać je jest rzeczą cenną. Jak wiemy, pamięć jest ulotna, nawet jeśli wykonamy tysiące zdjęć, będą one tylko dopełnieniem naszych słów, które opisują miejsce w którym się znajdujemy.
Z każdego miejsca staram się przywieźć nowe doznania kulinarne, by móc się nimi z Wami podzielić, czy to w postaci dań regionalnych, czy ciekawych godnych polecenia restauracji, kawiarni.
W moich najśmielszych snach nie sądziłam, że stanie się on na tyle interesujący, że będzie czytany przez szersze grono odbiorców, czyli Was. Wciąż uczę się nowych rzeczy, choćby nawet robienie lepszych zdjęć, ale długa droga przede mną, jednak Wasze odwiedziny i komentarze sprawiają, że gra jest warta świeczki!


     Tomek


        Nasze wspólne zainteresowanie winem, wykraczające poza zwykłą konsumpcję, sięga czasów realizacji pomysłu mojej małżonki na bloga czyli już przeszło 3 lata temu. Doszliśmy do wniosku, że warto uzupełnić treść kulinarną także o informacje tyczące się różnego rodzaju dodatków, w tym także napojów alkoholowych, wśród których wino zajmuje poczesne miejsce.

            Jednak nie mieliśmy, ówcześnie, żadnej podstawowej wiedzy na temat jak przygotować notki dotyczące spożywanych trunków. Dlatego pierwsze wpisy trącą „amatorszczyzną” i raczej stanowią próbę ogólnej prezentacji wina jako dodatku do posiłku. Z czasem rozpoczęliśmy poszukiwania witryn internetowych, a następnie blogów mogących posłużyć jako pomoc w przygotowywaniu recenzji.
            Dziś stopniowo budujemy swoją wiedzę o sztuce winiarskiej, poprzez coraz bardziej profesjonalnie tworzone strony internetowe, sklepy fachowe, czy blogi entuzjastów win, do których sami się zaliczamy. Mamy nadzieję, że z kolei przygotowywane przez nas informacje mogą zostać spożytkowane jako pomoc w dokonaniu wyboru wina służącego nie tylko jako dodatek do posiłku, ale także jako świetnego kompana różnego rodzaju spotkań w większym lub mniejszym gronie, czego sobie jak i Czytelnikom bloga życzymy :)
 


Zapraszamy do wspólnej podróży!
A&T

4 komentarze:

 1. Ciekawa i inspirująca historia, zawsze chętniej odwiedza się bloga, który daje coś od siebie, a nie tylko suche przepisy :)
  To jeden z najciekawiej prowadzonych blogów jaki spotkałam. Zaciekawia, wciąga, uaktywnia wyobraźnię (nie tylko smakową). Miła i kolorowa podróż.Elegancka i czytelna szata graficzna, niebanalne ale niezwykle proste przepisy oraz godne pochwały niesztampowe zdjęcia pełne świeżości. Życzę wytrwałości w pisaniu i jak największych możliwości podróżowania. Pozdrawiam Justyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Justyno,
   bardzo dziękuję za przemiłe słowa! Lejesz miód na moje serce:*

   Usuń
 2. Zajrzałam tu po raz pierwszy i też uważam, że jest to blog bardzo interesujący. Będę tu częściej wchodzić.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądasz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...